New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)
AnasayfaNe Konuşulacak?

[Ne Konuşulacak?]

“MÜLTECİ MESELESİ, KİMİN MESELESİ?”

BİRLİKTE KONUŞMAK İÇİN MEYDAN’A GELİN!

Sivil toplum kuruluşları olarak yeni bir diyalog ve müzakere modelini hayata geçirmek üzere konuşmak için buluştuğumuz Meydan Buluşmalarının ikincisi, 18 Ekim 2018’de, mülteciler ve bir arada yaşamı konuşmak için kuruluyor.

Türkiye’nin meseleleri üzerine konuşmak, dinlemek, müzakere etmek ve biriktirmek için bir araya geleceğimiz Meydan Buluşmaları serisinin bu ikinci etkinliğinde “Mülteci Meselesi Kimin Meselesi” sorusuna cevap aramak istiyoruz.

Mültecilik alanında yapılan çalışmaları birlikte konuşmak, bu alanlardaki ihtiyaçları birlikte tartışmak ve bir arada yaşamın nasıl mümkün olabileceğine dair tartışmalar yürütmeyi hedefliyoruz.

Katılımcı kuruluşların birbiriyle tanışmaları için alan oluşturacak, bir arada yaşam tahayyüllerimizi, gerçekliklerimizi konuşacağız. “Açık Meydan”lar kuracak, mülteciliğe dair öne çıkan ve gelişmeye açık temaları daha derinlemesine konuşacak, farklı konuları farklı pencerelerden görmeye, birlikte keşfetmeye çalışacağız.

Sivil toplumun toplumsal ve çevresel sorunları sahiplenme, keşfetme, tanımlama, gündeme taşıma, bilgi ve çözüm üretme deneyim ve becerilerini paylaşmak için kurduğumuz ikinci Meydan Buluşmaları etkinliğinde sizleri de aramızda görmeyi çok isteriz.